Instalacje solarne i fotowoltaiczne

Technologie wykorzystania energii słonecznej należy do jednych z najbardziej innowacyjnych. Przewiduje się, że w nieodległej przyszłości – słońce będzie jednym z podstawowych źródeł energii wykorzystywanej przez człowieka. Instalacje, które kojarzyły się nam z ciepłymi krajami szeroką falą wchodzą na rynku krajów naszej szerokości geograficznej. Postęp technologiczny spowodował podniesienie sprawności takich urządzeń pozwalając im na pracę nie tylko latem w warunkach pełnego nasłonecznienia ale także wykorzystując światło rozproszone ( np. urządzenia solarne próżniowe typu heat pipe). Przy odpowiednim doborze mocy roczne zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową zaspokajane jest w 60-70%. W okresie letnim zaspakajane jest blisko 100%, natomiast w okresie zimowym sięga 30%.


Zastosowanie:

Korzyści:

Instalacja solarna zawsze jej posiadaczowi przynosi korzyści. Powodowana jest to kilkoma istotnymi czynnikami:

Koszty:

Koszty zakupu instalacji uzależnione są od wielkości instalacji oraz od uwarunkowań lokalnych (miejsce i sposób instalacji). Istotnym czynnikiem obniżającym koszty jest możliwość uzyskania dotacji w formie dopłat do kredytu w wysokości 45%. Wysokość miesięcznej raty kredytu uzależniona jest banku udzielającego kredyt i przyjętego okresu spłaty.

Zwracamy uwagą na łatwość instalowania, brak konieczności uzyskania decyzji administracyjnych oraz możliwość współpracy z istniejącymi systemami grzewczymi.

Technologia:

Oferujemy dwa rozwiązania technologiczne systemów solarnych:

Z uwagi na dłuższy okres zaspokajania potrzeb użytkowników w pierwszej kolejności proponujemy kolektory próżniowe ( HEAT PIPE). W porównaniu z płaskimi charakteryzuję się niższą efektywnością w warunkach silnego nasłonecznienia latem, natomiast ich mocną stroną jest wyższa sprawność poza okresem letnim oraz w warunkach światła rozproszonego, pozwalająca w zdecydowanie większym stopniu zaspakajać potrzeby użytkowników w okresie całego roku.

Systemy solarne mogą być instalowane jako urządzenia wspierające istniejące systemy grzania, oparte zarówno na piecach na paliwo stałe ( węgiel, drewno) jak i wykorzystujące inne media ( prąd gaz, pompy ciepła).

 

Nasza oferta

Oferujemy wszechstronną pomoc, przy doborze instalacji, pozyskaniu źródła finansowania oraz montaż instalacji grzewczej.

Nasze instalacje posiadają certyfikaty Solar Keymark uprawniające do uzyskania dofinansowania z NFOŚiGW.

Prosimy o kontakt z firmą lub z jednym z naszych przedstawicieli

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jesteśmy autoryzowanym partnerem

Największego w Polsce dystrybutora kolektorów próżniowych.
Więcej informacji na stronie naszego partnera ( kliknij logo – zostaniesz przekierowany).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozostała oferta OZE

Prosimy o kontakt by uzyskać więcej informacji.