Regulacja pionowa włazów, studzienek, wpustów

Naszą specjalizacją jest regulacja wpustów, regulacja pionowa studzienek, regulacja pionowa włazów oraz innych urządzeń w jezdniach, czyli ogólnie mówiąc naprawa studzienek.

Studzienki są integralnym elementem systemów kanalizacyjnych. Ich prawidłowe utrzymanie jest kluczowym elementem właściwego funkcjonowania sieci. Wszelkie zaniedbania mogą doprowadzić nie tylko do drobnych awarii, ale i poważniejszych w skutkach katastrof w dłuższym czasie.

Większość problemów wiąże się głównie z nieprawidłowym osadzaniem studni kanalizacyjnych, a skutki tego w postaci pozapadanych lub wystających włazów studzienek widać na każdej drodze. Mogę one być przyczyną uszkodzeń pojazdów, kolizji lub też co gorsza groźnych wypadków.

Dlatego tak istotna jest tutaj nie tylko ich sama kontrola, co naprawa studzienek. W zależności od potrzeb wykonywana jest regulacja wpustów, regulacja pionowa studzienek lub regulacja pionowa włazów.

Naprawa studzienek

Pierwsza regulacja wpustów została przez nas wykonana w 2005 r. Do naprawy studzienek jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy system regulacji z wykorzystaniem szybkowiążących zapraw oraz powłok asfaltowych na bazie emulsji polimerowo-asfaltowych z wypełnieniem z kruszywem mineralnym. Regulacja pionowa studzienek oraz regulacja pionowa włazów wymaga niebywale skutecznych i sprawdzonych rozwiązań. Dlatego też technologię tą do naprawy studzienek z pewnymi modyfikacjami i rozszerzeniami stosujemy do dzisiaj.

Podstawowym założeniem technologii jest jak najmniejsza ingerencja w strukturę jezdni. Każda asfaltowa łata, wymiana osłabia konstrukcję, co często w nieodległej perspektywie powoduje destrukcję nawierzchni. Widoczne to jest np. po remontach cząstkowych – miejsce naprawiane zwykle jest pierwszym ponownie wymagającym naprawy. Dlatego wokół włazu wycinamy otwór o średnicy okręgu kilka centymetrów większej niż właz, tak aby umożliwić jego wyjęcie. Regulacja wpustów i regulacja włazów jest wykonywana zaprawami zalewowymi osiągającymi już po pół godzinie ok. 10 MPa wytrzymałości na ściskanie co umożliwia do dopuszczenie włazu do ruchu.

Naprawa studzienek, na którą składają się regulacja pionowa studzienek i regulacja pionowa włazów to zadanie, które wymaga niebywale dużego doświadczenia oraz solidnego zaplecza technicznego. Cały proces opiera się na rzetelnym sprawdzeniu stanu studzienki i ustaleniu najlepszego sposobu regulacji włazu.

Wszystko opiera się o właściwe obrobienie obszaru otaczającego dany wpust, odpowiednie podniesienie mocowania pokrywy i jego ponowne osadzenie w drodze po regulacji.

Regulacja pionowa studzienek i regulacja pionowa włazów wymaga najlepszych rozwiązań, dlatego też stosowana przez nas technologia:

Wiele lat doświadczenia (regulacja wpustów i regulacja włazów rzędu kilku tysięcy) wskazuje, że jeżeli po naszej regulacji następuje obniżenie włazu to przyczyna nie tkwi w regulacji.

Naprawa studzienek tj. regulacja wpustów, regulacja pionowa studzienek lub regulacja pionowa włazów pod względem kosztów wykonania usługi uzależniona jest od kilku czynników, dlatego zapraszamy do kontaktu celem uzyskania szczegółowej oferty.

Na wykonywane usługi udzielamy 24 miesięcznej gwarancji. Naszym mottem jest:
RAZ NAPRAW I ZAPOMNIJ O PROBLEMIE !

REFERENCJE

Swoje usługi, na która składają się regulacja wpustów, regulacja pionowa studzienek i regulacja pionowa włazów wykonaliśmy dla wielu przedsiębiorstw budownictwa drogowego i inżynieryjnego, przedsiębiorstw komunalnych oraz zarządców dróg. Przykładowa lista znajduje się w pliku dostępnym pod linkiem.

MATERIAŁY DO REGULACJI I ŻELIWO KANALIZACYJNE

Naprawa studzienek odbywa przy wykorzystaniu wyłącznie najlepszych rozwiązań! Oferujemy dostawy materiałów oraz żeliwa stosowanych do regulacji włazów i innych urządzeń w jezdniach. Są to materiały dedykowane do tego rodzaju prac:

Celujemy w materiałach wysokiej jakości, których zastosowanie jest gwarancją trwałości i satysfakcji.

Prosimy o kontakt w celu otrzymania aktualnej oferty.